Серйозні стосунки: якими вони мають бути?

Все, що несе в собі щось більше, ніж рішення ситуаційних бажань, плюс певна частка відповідальності, – відноситься до серйозних стосунків, інформує Ukr.Media.

На побутовому рівні серйозність відносин часто пов'язується з довготривалістю намірів, хоча це і не обов'язково так.

Оскільки у відносинах завжди дві людини, то до критерію серйозних стосунків треба ще віднести турботу про партнера, а не тільки про себе. І хоч часто цей момент випадає з поля зору, так як ми прагнемо зазвичай задовольнити себе, проте в серйозних відносинах роль уваги до партнера є невід'ємною частиною.

Чоловіки і жінки істотно відрізняються один від одного. І жінки більш націлені на створення тривалих відносин, на створення сім'ї і народження дітей.

Слід зауважити, що в сучасному світі по багатьох моментах чоловіки і жінки мало чим відрізняються один від одного. І тим не менше, базові генетичні програми у них різні, вони з часом не змінюються, і вони ж визначають основні відмінності у відносинах між чоловіками і жінками.

Тут варто провести деякі паралелі з тваринним світом. Відомо, що у багатьох видів є така генетична програма залицяння за самкою і вибудовування житла для вирощування потомства. Цікаво те, що потім цим житлом більше піклується самка. А роль самця більше зовнішня.

Щось подібне відбувається і у людей, і це говорить про те, що по генетичній програмі чоловік в області психології сімейних відносин більше орієнтований на якусь зовнішню діяльність.

У будь-якому випадку, вимовляючи слово "відносини", чоловіки і жінки мають на увазі досить різні речі. У чоловіків частіше мається на увазі деякі короткострокові, фрагментовані дії. Це не означає, звичайно, що він не готовий до довгострокових відносин. Скоріше мова йде про те, що приділяти увагу відносинам і вкладати в них енергію він буде епізодично. При цьому чоловікові досить складно розбиратися в таких поняттях, як почуття, любов і емоційні відносини. Йому більше властиво орієнтуватися на дії, на те, як заробити гроші, забезпечити і захистити сім'ю.

Вибудовувати емоційні стосунки чоловіки, як правило, не вміють, і навчатися їм практично ніде. На відміну від жінок, для яких відносини – це частина їхньої природи. Це жінки здатні помічати і враховувати всі нюанси поведінки, настрою й мови чоловіків, чи проявляє він увагу, в якій формі і як він говорить. Не дарма ж кажуть, що жінка любить вухами. Вони звертають увагу і на слова, і на інтонацію. І в цьому відношенні психологія чоловіків набагато простіше влаштована. Зате очима чоловіки помічають все дуже навіть добре.

Звичайно, індивідуальні відмінності присутні, але основні тенденції виглядають приблизно так: жінки більше зорієнтовані на створення відносин, вони їх очікують набагато більше чоловіків, і націлені вони на більш емоційну сторону відносин.

Чоловік же орієнтований на більш короткі відносини, яким він здатний щодня надавати увагу. Не слід очікувати від чоловіків тривалих і пильних зусиль в цій області. Як правило, з боку чоловіків дії в області відносин носять фрагментований, епізодичний характер, яким, до речі, розумні жінки вміло керують, нагадуючи про урочисті дати або створюючи приводи для прояву уваги.

Так що не варто ображатися на чоловіків за брак уваги з їхнього боку. Це скоріше їх природна властивість, ніж байдужість.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *