5 причин, через які ваш кіт може кричати вночі

Періодичні крики вночі часом дошкуляють господарю кота. Зазвичай, це списують на гормони. Але є й інші причини, які слід враховувати, щоб позбавити від мук і себе, і тварину, інформує Ukr.Media.

Захист від ворогів

Боротьба за територію закладена в кожному коті. Ці інстинкти сучасні одомашнені коти отримали від диких предків. Попри те, що умови життя помітно змінилися в кращу сторону, вони продовжують заявляти права на житло.

Зазвичай, щоб відігнати інших тварин, на зразок мишей, щурів, сусідських котів, яких чутно крізь стіни, ці тварини ставлять мітки. Але цього їм недостатньо. Щоб непрохані гості обходили будинок стороною і не ризикували вступати в боротьбу за місце, котам властиво голосно кричати ночами, відлякуючи тим самим ворогів. Це природна поведінка, особливо після переїзду на нове місце.

Прояв страху

Буває, що коти починають голосно кричати, передчуваючи якісь стихійні лиха або інші страшні події. Наприклад, вони можуть кричати, відчувши запах гару, газу, землетрусу, грози. Так вони попереджають господарів про можливу небезпеку.

Нерідко вихованці повідомляють гучним голосом про морози. Їх поведінка стає тривожною. Вони часто стрибають на коліна, лізуть під ковдру і тут же вилазять з-під неї. Не варто залишати без уваги таку поведінку. Слід заспокоїти тварину і спробувати зрозуміти причини. Страх може бути викликаний і гавкотом собак за вікном.

Ознака поганого самопочуття

Якщо зазвичай спокійний кіт починає кричати ночами, можливо справа в захворюванні. Краще відвести його до ветеринара, який точно скаже, чи є якась хвороба. Може, справа в паразитах, нервовому розладі, болю та інших недугах. Можна спробувати самостійно промацати кота. Якщо в якомусь місці буде ущільнення і тварина почне вириватися, потрібно негайно вирушати до лікаря.

Поклик природи

Не можна забувати про те, що в період тічки кричать усі коти і кішки, яких ще не кастрували і не стерилізували. Інстинкт розмноження дуже сильний, і він доставляє як психічні, так і фізіологічні муки. Цей період залишається тільки пережити. Звичайно, існують ліки, що заглушають позиви розмножуватися. Але багато ветеринарів відзначають, що краще вони роблять тільки господарям тварини. Тому що від постійного їх використання у вихованців можуть розвиватися серйозні хвороби.

Прояв стресу через зміни

Якщо відбулися глобальні зміни в розміреному житті кота, йому це може не сподобатися і доведеться почекати деякий час, щоб він звик до нових реалій. Це стосується, наприклад, нової квартири, будинку, нового члена родини або іншої тварини. Але крик може здійнятися навіть через зміну прального порошку або засобу для миття підлоги, якщо запах не припаде улюбленцю до душі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *