Чому кіт ходить за вами “хвостом” і не спускає очей, розповіли фахівці

Домашні тварини постійно підносять господарям сюрпризи. Багато проблем викликає те, що кіт всюди бігає слідом за людиною, буквально переслідує її. Це заважає кожен день, тому вимагає особливої ​​уваги. Розібравшись в причинах виникнення такої поведінки у тварини, можна буде знайти спосіб вирішити проблему, інформує Ukr.Media.

Чому кіт ходить по п'ятах?

Може бути кілька причин, чому кошеня поводиться таким чином. Серед найбільш вагомих фелінологи виділяють наступні:

  • Кіт боїться розлучатися з господарем. Він категорично проти залишатися сам вдома, може не їсти на самоті. Часто вихованець висловлює невдоволення тим, що ходить справляти потреби не в туалет, а в близькості до речей власника.
  • Кіт хоче їсти і способом переслідування повідомляє про порожні тарілки на кухні. Потрібно не допускати того, щоб улюбленець голодував. Варто стежити за тим, щоб його їжа була свіжою і якісною.
  • У тварини щось болить, вона потребує допомоги власника, а можливо і ветеринара. Можливо, варто пройти медичне обстеження в спеціалізованій клініці.
  • Коту дуже нудно, а коли господаря немає, взагалі нічим зайнятися. Це стосується тварин, які постійно живуть в квартирах, не гуляють на вулиці. Вони не можуть полювати на птахів, мишей. Вони відчувають себе самотніми.
  • Чотириногому не вистачає уваги з боку господаря, спілкування з ним. Йому погано одному, тому що з друзів — тільки людина, яка часто йде. Крім цього, вихованець не контактує із зовнішнім світом, іншими котами.

Що робити?

Фелінологи відзначають, що важливо приділяти тварині увагу. Обов'язково розмовляти з нею, грати або просто гладити мінімум 20 хвилин в день.

Якщо в вусатого немає ніяких проблем зі здоров'ям, тоді проблема психологічна і її можна вирішити самостійно. Щоб позбутися страху розлуки, варто спробувати не звертати уваги на тварину за 15 хвилин до виходу з дому та такий же час після повернення. Якщо коту нудно, то можна придбати нові цікаві іграшки в зоомагазині, які відразу ж піднімуть настрій вихованцеві. Перед виходом з дому обов'язково перевіряти, чи є в тарілках улюбленця корм і чиста питна вода. Ще можна заховати в різні речі смакоту, тож кіт буде їх шукати і з задоволенням їсти. По можливості можна облаштувати місце на висоті, з якого вихованець буде спостерігати за птахами через вікно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *