Як правильно підтягуватися — не повторюйте цю поширену помилку, яка заважає зробити вправу ефективною

На перший погляд підтягування — проста вправа, але тільки на перший. Насправді, це один з найскладніших елементів фітнесу, який відмінно прокачує руки і спину. Однак, щоб витягти максимум користі з нього, варто слідувати декількох простих правил і намагатися уникати помилок, які пускають нанівець всі старання, інформує Ukr.Media.

Техніка виконання

Швидше за все, кожен знайомий з цією вправою, але все-таки варто сказати про правильне виконання:

  • Для початку потрібно вхопитися за поперечину широким хватом. Відстань між долонями має бути приблизно на 20-25 сантиметрів ширше плечей.
  • Потім потрібно повиснути на перекладині, щоб розтягнути найширші м'язи.
  • Після цього зробіть глибокий вдих і, затримавши дихання, напружте найширші м'язи спини і підтягніться вгору. При цьому стежте, щоб лікті залишалися на одному і тому ж місці.
  • Підтягніть підборіддя до перекладини.
  • Видихніть і плавно опустіться вниз.

Поширена помилка

Одна з найпоширеніших помилок при виконанні цієї вправи — укорочена амплітуда і занадто високий темп. Так, правильна послідовність рухів передбачає повне розгинання рук в негативній фазі, іншими словами, русі вниз. І тільки потім рух вгору — позитивну фазу. Багато ж спортсменів нехтують цією рекомендацією і часто скорочують амплітуду, опускаючись частково. Такий варіант складно назвати повноцінним підтягуванням, так як він вважається полегшеним. Щоб залучити максимальну кількість м'язів, слід повною мірою використовувати амплітуду руху.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *