Які помилки під час присідання ми робимо найчастіше

Присідання — одна з найбільш корисних вправ, інформує Ukr.Media.

Присідання зміцнюють м'язи стегон і сідниць, роблять нижню частину тіла стрункою і підтягнутою. Однак, якщо виконувати їх неправильно, то можна завдати шкоди хребту і колінам.

Майстер спорту з художньої гімнастики, блогер і тренер Мілена Мілачич розповіла, як присідати з користю для здоров'я.

"Жодну вправу не вийде виконати правильно без розминки. Перед тренуванням розігріти м'язи і суглоби просто необхідно. Тим більше не варто без розминки займатися зі штангою. Це може завдати шкоди здоров'ю", — пояснює тренер.

Якщо немає можливості піти в спортзал і під керівництвом тренера стежити за вправою, то для того, щоб перевірити правильність своєї техніки виконання присідань, можна зняти вправу на камеру телефону, а потім подивитися, які з нижчеперелічених помилок є на відео.

Помилка № 1: округлюється хребет

Спина не повинна округлятися під час присідань. А якщо м'язи сідниць і задньої поверхні стегна жорсткі і через це не виходить випрямити спину, потрібно присідати біля стіни і стежити за поставою.

Помилка № 2: зводяться коліна

Це відбувається, якщо м'язи, які відводять і повертають стегно, слабкі. Щоб зробити ці м'язи сильнішими, а ноги рельєфнішими, потрібно присідати зі стрічкою-еспандером. Присідати потрібно дуже повільно і направляти увагу на те, щоб коліна дивилися вперед.

Помилка № 3: п'яти відриваються від підлоги

Стопи повинні залишатися нерухомими на підлозі. Якщо не виходить присідати не піднімаючи п'ят, значить, м'язи гомілки жорсткі. Щоб це виправити, потрібно розтягувати литкові м'язи.

Помилка № 4: опускається голова

Якщо голова опускається, спина починає округлятися, це призводить до неправильної техніки виконання вправи. Щоб уникнути цієї помилки, потрібно дивитися на предмет на рівні очей і не опускати погляд.

Помилка № 5: неповні присідання

При такій техніці вправа мало ефективна. Коли не виходить присісти на рівні з підлогою, слід розвивати гнучкість тазу, ніг, стегон і гомілковостопів.

Помилка № 6: занадто глибокі присідання

Ця помилка перевантажує коліна, що може спричинити травми і болі. Для її виправлення потрібно присідати біля дзеркала і стежити, щоб стегна були на рівні з підлогою.

Ефект від тренувань залежить не лише від їх інтенсивності, але і від відпочинку. Не варто ним нехтувати, адже м'язам потрібен час на відновлення. При правильному виконанні вправ результат не змусить себе чекати. Присідання зроблять ноги і сідниці більш стрункими, пружними, підтягнутими і рельєфними. Це підніме самооцінку, поліпшить настрій і допоможе полюбити себе ще сильніше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *