Медики пояснили, чому спускатися з гори корисніше, ніж підніматися

За словами лікарів, один з найкращих способів отримати максимальну віддачу від будь-якого тренування — зробити його «ексцентричним». Ви можете подумати, що біг в гору корисніший, ніж спуск, або що підйом по сходах навантажить м'язи більше, ніж спуск, але насправді все навпаки, інформує Ukr.Media.

Скорочення м'язів називається "концентричною вправою", а ось коли м'яз вже напружений і подовжується під навантаженням — це "ексцентричні вправи". Всі форми вправ викликають мікроскопічні пошкодження м'язів. Концентричні вправи (наприклад, завитки на біцепс або присідання) залучають і втомлюють багато різних м'язових волокон. Хоча ексцентрична частина вправи (коли ми опускаємо вагу або опускаємося в присідання) залучає менше волокон, вона робить це з навантаженням, яке в чотири рази вище. Це призводить до набагато більшого мікроскопічного пошкодження клітин і волокон.

В одному дослідженні добровольців випадковим чином розподіляли для підйому або спуску по сходах у 10-поверховій будівлі двічі на тиждень. В обох групах спостерігалося поліпшення показників здоров'я, але група, яка спускалася, а не піднімалася сходами, в кінцевому підсумку спостерігала більше поліпшення частоти серцевих скорочень у стані спокою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *