Навіщо розминатися перед тренуванням і як це робити правильно

Будь-який професіонал і тренер вам скажуть: перш ніж бігти до тренажерів важливо зробити розминку. Цю частину тренування ні в якому разі не варто пропускати. Чому це не можна робити, розповімо в цій статті, інформує Ukr.Media.

Яка буває розминка

Розминку поділяють на:

  • загальну;
  • спеціальну;
  • суглобову;
  • медитаційну.

Загальна може виконуватися при будь-якій спортивній програмі. Її завдання — налаштувати вас на робочий режим, включити в роботу всі системи. Така розминка складається з аеробних рухів — біг, ходьба, їзда на велосипеді, степ, вправи з легкою вагою.

Спеціальна розминка запускає рухові центри в корі головного мозку (для того, щоб краще робити основні вправи) і залежить від вашої програми занять та спортивного спрямування. До неї входять основні вправи, які ви будете робити під час тренування, але не такі інтенсивні (присідання, жим лежачи).

Суглобова розминка — це один з підвидів спеціальної. Вона виправдовує свою назву: в процесі в роботу включається найбільша кількість суглобів. Такий розігрів виконується повільно і плавно. Важливо стежити за диханням, щоб під час виконання вправ воно не було прискореним.

Розминка медитаційна дуже популярна у шанувальників бойових мистецтв. Вона виконується в повільній і спокійній атмосфері і готує до бою. Її розробляє тренер.

Плюси розминки

Розминку не варто пропускати хоча б через те, які бонуси вона приносить вашому здоров'ю.

Поліпшується насичення всіх систем киснем, організм стає витривалішим, швидкість реакції підвищується, зменшується потреба в енергії (центральна-нервова система повільніше втомлюється).

Зв'язки стають більш еластичними, м'язи — витривалішими (насичується кров'ю), підвищується концентрація уваги, що разом дозволяє уникнути травм під час основних занять. Чи це не привід негайно приступити до розминки!

Загальні правила розминки

Завдання розминки — підготувати вас до спортивних рекордів, а не вимотати. Тому бігти попереду потяга тут не потрібно, важливо слідувати правилам.

  • Зазвичай розминка від загального тренувального процесу повинна займати 10-15 хвилин. Приступати до тренування після розминки відразу теж не варто, відпочиньте 5 хвилин;
  • Навіть якщо ви займаєтеся спортом у вечірній час, а до цього весь день були на ногах, розминка перед заняттям обов'язково має бути, тільки коротка. Вранці ж розминка повинна тривати довше, ніж у вечірній час, бо тілу потрібен час для пробудження;
  • На відміну від самого тренувального процесу під час розминки все потрібно робити поступово, не нарощуючи темп;
  • Якщо ви новачок, довірте підбір програми розминки тренеру: вона залежить від вашої системи занять і рівня підготовки, тому повинна бути індивідуальною.

Враховуючи плюси розминки слід обов'язково включити її в програму ваших тренувань. І з часом ви помітите, що ваш організм став краще переносити тренування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *