Ось що буде з вашим тілом, якщо присідати 100 раз кожен день

Присідання — це одна з найкращих вправ. Але чим саме вона так корисна, і що станеться з нашим тілом, якщо присідати кожен день? В інтернеті величезна кількість фото і відео, які показують, як сильно змінювалося тіло людей до того, як вони почали присідати кожен день і через деякий час, і ми можемо спостерігати цю трансформацію. І незаперечним плюсом присідань є, звичайно ж, їх доступність. Робити їх можна, де завгодно. Ось просто хоч у себе в кімнаті, інформує Ukr.Media.

Що відбувається з нашим організмом від регулярних присідань, і які трансформації нас чекають?

По-перше, існують різні види присідань. Можна присідати з власною вагою, можна присідати з обтяженнями, будь то гантелі в руках або штанга на плечах. Також можна присідати з вистрибування. Однак більшість людей, які кидають такий собі челендж, наприклад, присідати 100 разів в день, звичайно ж, присідають класичним чином, тобто ноги на ширині плечей або трохи ширше і присідаємо до стану, коли наше стегно паралельно підлозі. Звичайно ж, присісти 100 разів відразу без відпочинку буде для більшості людей досить складно. Тому ті люди, які вирішили кожен день присідати по 100 раз, роблять перерви. Наприклад, по 10-20-30 раз за один підхід.

Які м'язи працюють під час присідань? Перше, що спадає на думку — напевно, стегна і сідниці. Насправді, якщо почати їх перераховувати, то м'язів там величезна кількість. Це велика, мала і середня сідничні м'язи. Це чотириглавий м'яз стегна, це двоголовий, напівсухожильний, полуперепончатая м'яз стегна (це все була назва не одного м'яза, а кількох). Приводять у роботу м'язи стегна, згиначі стегна, литкові м'язи, прямий м'яз живота (наш знаменитий прес), косі м'язи живота, як їх ще називають, бічний прес, поперечні м'язи живота і м'язи, що випрямляють хребет, тобто в районі попереку. Фактично половина тіла залучена в роботу.

Так ось, перший ефект який ми помітимо це звичайно ж зміцнення всіх тих перечислених м'язів, тобто не тільки ноги, а й прес.

Присідання будуть впливати на ріст м'язової маси мускулатури, вона почне виділятися, стане помітнішою. Саме тому так багато фотографій до і після, того як люди трансформувалися. А, наприклад біг і велосипед не впливають практично на ріст м'язової маси в той час, як присідання це вже більш силова вправа і вони будуть надавати ефект на наш зовнішній вигляд.

Тому ті люди які раніше не займалися спортом і поставили собі челендж кожен день присідати вже через місяць будуть мати значні ефекти в зовнішньому
вигляді, якщо вони зроблять фотографію до і після — різниця буде помітною.

Другий ефект це схуднення, в цілому загальне схуднення, загальне зниження жирової маси всього організму, тому що щоденні присідання це значуще
фізичне навантаження споживання калорій організмом. Зростає метаболізм, розганяється і прискорюється. Таким чином ті люди які присідали не тільки підкачали мускулатуру, але і в цілому стали більш рельєфний.

Наступний значущий плюс це поліпшення кровообігу і зміцнення серцево-судинної системи, тому що присідання це відмінне кардіотренування. Завдяки цієї вправи підвищується тонус серцевого м'яза і поліпшується приплив крові як до серця, так і до периферії, а також значною мірою буде поліпшуватися циркуляція венозної крові в нижній частині тіла.

Через те, що ми все-таки працюємо ногами — присідання сприяє поліпшенню постави. Ну звичайно ж, з певним застереженням, якщо ми їх виконуємо в правильній техніці не покручені, а з прямою спиною з прогином в попереку.

Наступний пункт у вас зросте витривалість, тому що присідання дуже здорово впливають на роботу нашої дихальної системи, збільшують життєвий об'єм легенів і в цілому навчають нас управляти та координувати наше дихання правильно.

"Опускаємося на вдиху, піднімаємося на видиху", — це, взагалі кажучи, базовий принцип будь-якого силового тренування. Будь-яке зусилля ми робимо на видиху, а будь-яке розслаблення на вдиху і тому присідання будуть корисні і для загальної витривалості і для нашої дихальної системи.

Наступний пункт це мобільність наших стегон і гомілок. Річ у тім що регулярні присідання будуть значно покращувати рухливість наших кінцівок, а якщо болі в колінах і попереку виникли в результаті малорухливого способу життя, то присідання з правильною технікою сприятимуть їх поліпшенню.

Не тільки ноги беруть участь в наших присіданнях, а й кор. Кор — це м'язи живота і попереку, так ось присідання відмінно їх прокачають особливо якщо є якесь обтяження. Звичайно ж, якщо ми хочемо присідати зі штангою на плечах, то тут супер важливо, просто вкрай важливо, робити це з правильною технікою, тому що тут можна дуже легко наламати дров. Присідання зі штангою на плечах це дуже серйозна вправа, яку необхідно робити під наглядом грамотного інструктора або досвідченого спортсмена який вам персонально покаже як це робити правильно.

Але є і більш нешкідливі модифікації, наприклад присідання з вистрибування. Так ось такий тип присідань дуже здорово прокачає наш кор і відбуватися це буде тому що під час нашого циклу буде потрібна участь м'язів стабілізаторів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *