Що буде якщо постійно втягувати живіт: рекомендації медиків

При схудненні представниці прекрасної статі досить часто задаються питаннями про те, що буде, якщо постійно втягувати живіт. Так, найчастіше дівчата роблять це в рамках спеціальної вправи, яка спрямована на зміцнення м'язів живота. Відзначається, що рекомендації з даного приводу не один раз давали медичні фахівці і професійні тренери, інформує Ukr.Media.

У чому полягають користь і шкода втягування живота для схуднення

Відзначається, що така фізична вправа, як втягування живота, має як свої недоліки, так і позитивні сторони. Відзначається, що найбільш часто його застосовують в комплексі з деякими іншими тренуваннями, які сприяють схудненню, зміцненню і наростанню м'язової маси. Однак деякі тренери все ж рекомендують втягувати живіт і поза спортивним залом, а саме в положенні лежачи, а також вранці, на голодний шлунок.

Згідно з рекомендаціями медичних фахівців, перестаратися при виконанні даної вправи громадянам будь-якої статі все ж не варто. Це може несприятливим чином відбитися на здоров'ї організму, бо втягнутий живіт — це не нормальне положення для людського тіла. Так, в основному фахівці при виникненні тих чи інших питань відзначають певні мінуси постійного втягування живота. До них відносяться:

 • при постійному виконанні вправи, що передбачає втягування живота, з плином років в кишечнику людини можуть почати утворюватися спайки;
 • у зв'язку з постійною напругою м'язів живота можуть почати відбуватися проблеми в жіночій статевій системі. Так, можливе утворення кіст і деяких інших речей в маткових трубах;
 • через постійний підвищений тиск в області живота можуть почати відбуватися порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. Як наслідок можуть бути виявлені запори і коліти.

Відзначається, що при розумному застосуванні вправи, що передбачає втягування живота, дане тренування може надати тільки сприятливий вплив на людський організм. Так, за умови дотримання правил, робота кишечника може тільки покращитися, м'язи почнуть поступово набувати тонус. Також вважається, що втягування живота є профілактикою гриж і деяких інших видів захворювань.

За якими правилами необхідно втягувати живіт, щоб схуднути

Відповідно до заяв професійних спортивних тренерів, така вправа, як втягування живота, є однією з найпопулярніших в сучасності. Крім усього іншого, за своєю ефективністю її можна порівняти з планкою, присіданнями з вантажем, а також деякими іншими видами тренувань. Так, втягування живота важливо правильно виконувати, і не перестаратися. У більшості випадків це все ж не дає позитивного ефекту.

Відзначається, що для виконання такої фізичної вправи, як втягування живота, необхідно слідувати певним інструкціям. Найчастіше правильно вчать займатися в професійних тренувальних залах, проте представники будь-якої статі можуть займатися спортом і самостійно, в домашніх умовах. Послідовність дій при виконанні вправи досить проста.

 • Необхідно зробити глибокий вдих, а потім видихнути.
 • Потрібно знову набрати багато повітря в легені, а потім, на видиху, напружити м'язи живота максимально сильно. У легенях має залишитися мінімум кисню.
 • У такому положенні необхідно затриматися на 6 секунд, а потім знову розслабити м'язи живота.
 • Правила виконання даної вправи свідчать, що втягувати живіт можна як в стоячому, так і в положенні тіла лежачи. Корпус при цьому повинен бути рівний. Згідно з практикою, дана фізична вправа починає показувати перші результати через 30 днів після початку регулярного його виконання. Представниці прекрасної статі ж можуть відмовлятися від такого виду навантажень під час менструацій.

  Відзначається, що така вправа, як втягування живота, може допомогти позбутися від зайвої жирової маси в області преса. Також на певному етапі занять завдяки вправі починають формуватися рельєфні м'язи.

  Інші рекомендації, що стосуються втягування і корекції живота

  За офіційною статистикою, сучасні представниці прекрасної статі найчастіше стикаються з утворенням зайвого жиру саме в області живота. Саме через це такі вправи, як втягування живота, стають з плином років тільки актуальнішими. Однак деякі дівчата при прагненні до більш красивого зовнішнього вигляду досить часто переборщують, або ж взагалі ігнорують будь-які правила. Все це призводить до неприємних наслідків.

  Відзначається, що при виконанні вправи по втягуванню живота необхідно звертати увагу на деякі рекомендації. Вони також стосуються інших способів корекції зовнішнього вигляду:

  • втягування живота заборонено виконувати під час вагітності;
  • займатися втягуванням живота не рекомендується при захворюваннях травної, серцево-судинної, а також дихальної системи;
  • живіт не рекомендується перетягувати корсетами або ременями. Вони не лише не сприяють схудненню, але і можуть нашкодити здоров'ю.

  Рекомендується також в разі необхідності замінювати втягування живота на більш прості вправи.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *