Повідомлення, які піднімуть настрій близькій людині, що переживає важкий період

У кожного з нас трапляються ситуації, коли неймовірно складно перебувати наодинці із собою. Без емоційної підтримки близької людини впоратися зі стресом буває неможливо. Але часто дуже важко підібрати слова, які будуть доречні у конкретній ситуації. Ми поговорили з психологом, який поділився з нами варіантами повідомлень, які можна надіслати другу чи родичу, коли ви не можете фізично перебувати поруч у цей момент, але при цьому покажете, що ви готові підтримати та розділити смуток, інформує Ukr.Media.

Я можу щось для тебе зробити?

Просте питання, але таке потрібне. Звичайно, з великою ймовірністю у важкій ситуації вашому близькому необхідно, щоб ви його вислухали, проте прямо попросити про допомогу людина також може не наважитися. Вам варто самостійно запропонувати свою допомогу. Не додумуйте і просто спитайте, чим ви можете бути корисним у такій непростій ситуації.

Я поруч

Якщо ви не отримали конкретної відповіді на попереднє запитання, навіть не думайте відповідати щось із розряду: «Ок», «Ну гаразд», «Добре» тощо. Це неймовірно засмучує — людина розуміє, що ви запропонували допомогу просто для галочки. Натомість відправте повідомлення: «Я поруч» або «Я завжди на зв'язку». Так ви не нав'язуватиметеся, але при цьому дасте зрозуміти, що людина може звернутися до вас, якщо їй стане нестерпно наодинці зі своїми думками.

Я тебе розумію, зі мною було щось схоже…

Хороша фраза, але лише у тому разі, якщо ви справді переживали щось подібне. Не говоріть про те, про що не маєте уявлення, особливо це стосується ситуацій, коли людина втратила когось дуже близького. Ваш досвід буде дуже корисним для того, щоб пережити складний період. Людина зрозуміє, що вона не самотня у своїй проблемі і якщо у вас вийшло, вона також зможе пережити цей складний період.

Мені завжди подобалося, що в тобі є…

Спробуйте відвести думки людини у відносний позитив, наскільки це можливо. Переключіть її увагу з проблеми на неї саму. Коли з нами відбуваються неприємні ситуації, багато хто почувається безпорадним і від цього відчуває злість на самого себе. Скажіть людині про те, якими якостями в ній ви захоплюєтеся. Надішліть цю інформацію в її мозок, щоб підбадьорити. Ви не уявляєте, наскільки надихає позитивна думка з боку, навіть у дуже важкий час.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *