7 ознак, які вказують на те, що ваше тренування було надто інтенсивним

Підвищена фізична активність може мати побічні ефекти. Особливо страждають новачки, інформує Ukr.Media.

Кріпатура

Інтенсивний біль у м'язах виникає через 1-3 доби після перших тренувань або збільшення навантаження. Обумовлений він мікротравмами і накопиченням продуктів обміну у м'язовій тканині. Помірна хворобливість у таких випадках — це нормально.

Але якщо не можете нормально спати, стояти і ходити, потрібно зменшувати навантаження. Перетренованість може спричинити фізичне і психологічне виснаження. Та й м'язам така кількість мікротравм на користь не йде.

Що робити

Рухайтеся, попри біль. Легке навантаження допоможе швидше вивести з м'язів продукти обміну. Прийміть теплу ванну. Зробіть м'який масаж. І не забувайте більше пити, щоб токсини не накопичувалися, а виходили з організму.

Запаморочення

Найчастіше спостерігаються у людей з низьким тиском і вегетативними розладами. Пов'язані вони з перерозподілом крові. За умови інтенсивного навантаженні кров відтікає від голови і притікає до працюючих м'язів, у результаті мозок страждає через нестачу кисню. Проблема посилюється за умови занадто високої температури повітря і недостатньої вентиляції.

Що робити

Не забувайте гарненько розім'ятися перед тренуванням — це підготує організм до зміни умов, відтік крові від голови буде менш вираженим. Відпочивайте між підходами. Вибирайте зал з кондиціонером і гарною вентиляцією. Під час запаморочення сядьте, опустивши голову нижче, або ляжте на килимок.

Нудота

Виникає через трясіння і відтік крові від внутрішніх органів. Може поєднуватися з неприємним відчуттям холоду у животі.

Що робити

Поспостерігайте за собою, визначте, після яких продуктів виникає нудота, відмовтеся від них у дні тренувань. За появи нудоти знизьте рівень навантаження, глибоко подихайте, попийте води, посмокчіть льодяник або пожуйте жувальну гумку.

Синці

З'являються через недотримання техніки безпеки під час тренування. Вони можуть бути наслідком порушень харчування і підвищеної крихкості судин.

Що робити

Виконуйте вправи обережно і чітко дотримуйтесь рекомендацій тренера. Повноцінно харчуйтеся, приймайте полівітамінні комплекси з вмістом вітамінів А і С. Якщо синці з'являються постійно і без наявних причин, відвідайте лікаря.

Біль у боці

Виникає під час кардіовправ, у першу чергу — під час бігу. Він обумовлений розтягуванням капсули печінки або селезінки під час переповнення органів кров'ю.

Що робити

Добре розминайтеся. Слідкуйте за диханням. За появи болю знизьте темп або зупиніться. На вдиху натисніть на хворе місце, на видиху — відпустіть, це допоможе розігнати кров.

Біль у колінах

Ще одна проблема, яка часто спостерігається під час бігу. Біль пов'язаний з підвищеним навантаженням на колінні суглоби за умови порушення техніки бігу. Також він може виникати під час занять на занадто твердому покритті.

Що робити

Попросіть тренера відкоригувати вашу техніку бігу. Вибирайте місце для занять з урахуванням типу покриття. Якщо біль виникає під час занять на біговій доріжці у тренажерному залі, ходіть, а не бігайте. А ще краще — перейдіть на інший кардіотренажер.

Безсоння

Помірні фізичні навантаження сприяють нормалізації сну. Надмірні викликають безсоння. Це пояснюється тим, що інтенсивні заняття — стрес для організму: виробляється багато гормону кортизолу, який заважає розслабленню і засинанню. Ще одна можлива причина — вибір часу занять без урахування особливостей організму.

Що робити

Якщо заняття надто інтенсивні, то знизьте навантаження. Якщо не допоможе, прислухайтеся до свого тіла. Можливо, йому потрібно займатися у інший час. Почитайте про біологічні ритми, "приміряйте" прочитане. Не змушуйте себе через силу тренуватися вранці, якщо ви сова, або на ніч, якщо жайворонок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *