Мрієте стати фітнес-тренером: корисні поради, які допоможуть вам зробити перші кроки до своєї мрії

Найкраща на світі робота це та, яка приносить задоволення. Хобі, за яке платять, інформує Ukr.Media.

Професія тренера — відмінний варіант поєднати приємне з корисним. Для того, щоб зрозуміти, як далеко ви від звання тренера, почитайте наш матеріал і дізнайтесь як стати фітнес-тренером.

Чи можна стати фітнес-тренером без спеціалізованої освіти?

Зазвичай це перше питання, яке задає собі кандидат на дану професію. Відповіді може бути дві:

 • Так, потрібно мати спеціальну освіту, щоб тренувати майбутніх і діючих професійних спортсменів. Робота серйозна, вимагає певної кваліфікації і навіть медичної освіти;
 • Ні, фізкультурну освіту мати не обов'язково, якщо ви хочете працювати тренером у тренажерному залі або вести групові заняття. Буде добре, якщо у вас є спортивне минуле з досягненнями або ви просто ведете активний спосіб життя, постійно тренуючись. Наполегливий новачок може стати успішним тренером. Головне — вчитися і займатися своїм розвитком. Мотивації, бажання і відмінної фізичної форми на старті професії буде цілком достатньо.
 • Навіщо вчитися на фітнес-тренера?

  Щоб правильно показувати вправи, складати індивідуальні програми, консультувати і вміти допомогти своїм підопічним. Навіть якщо ви не плануєте працювати фітнес-тренером, можна вивчитися для себе. Знання анатомії і механіки тіла обов'язково згодяться на ваших власних тренуваннях і підвищать ефективність тренінгу.

  З чого почати, якщо ви вирішили вчитися на фітнес-тренера

  Зі спеціалізованих курсів і програм підготовки фітнес-тренерів. Зараз таких варіантів багато: різні рівні знань, ліцензії та ціновий діапазон. Почитайте відгуки. Спробуйте, чи підходить вам обраний вид спорту.

  Ви завжди можете пройти ще одну програму навчання для розвитку в цій професії. Але не варто бути людиною-оркестром. Якщо обрали напрям спорту — то дотримуйтеся його і розвивайтеся саме в ньому.

  Краще обирати ту фітнес школу або курси, де видадуть сертифікат або інший документ про проходження навчання. Деякі школи зобов'язуються працевлаштовувати своїх учнів: це також гарний варіант.

  Крім спеціалізованих курсів обов'язково навчайтеся самостійно. Для цього вам знадобляться:

  • книги про будову тіла і його функції;
  • книги з психології: для комунікації з клієнтами;
  • блоги відомих тренерів;
  • відео з тренуваннями;
  • проходження спеціалізованих спортивних семінарів і конференцій;
  • прослуховування і вивчення тренінгів про спорт;
  • спілкування з іншими тренерами: не соромтеся ставити запитання;
  • відвідування тренувань у кваліфікованих тренерів.

  Постійно пробуйте на собі все прочитане, побачене і почуте: для розуміння, закріплення і удосконалення.

  Ніколи не зупиняйтеся. Слідкуйте за трендами і тенденціями професії. Будьте в курсі новинок. Підтримуйте свій зовнішній вигляд, адже він — товар, який продаєте. Спорт повинен стати частиною вашого життя. Важливою частиною!

  Скільки часу займе навчання на фітнес тренера?

  Все залежить від обраних курсів і місця навчання, а також наявності або відсутності початкової бази знань у майбутнього тренера.

  Ось тільки приблизні терміни навчання, адже кожна школа чи навчальний центр має свої програми: це може бути навчання від 12 годинного курсу до 2-во тижневих занять.

  Потрібно дізнаватися час навчання за певним напрямом у кожному навчальному центрі.

  Після базової підготовки завжди можна пройти семінари з удосконалення. Зазвичай вони тривають від 4 годин до 2 днів. На таких семінарах можна дізнатися максимум корисної інформації, закріпити її на практиці.

  Де шукати клієнтів тренеру-новачку

  Тренер, який бажає працювати, без роботи не залишиться. У великих містах щотижня відкриваються нові спортивні клуби, фітнес-зали та секції. Можете телефонувати у клуби і прямо запитати про вакансії, також можна розіслати ваше резюме.

  Обов'язково розкажіть друзям і знайомим про свою нову професію. Сарафанне радіо завжди працює. Вкажіть, що ви фітнес-тренер, на своїх сторінках в соцмережах. Розміщуйте відповідні пости і фотографії, щоб люди дізналися про вас.

  Спочатку можна тренувати безкоштовно, щоб звикнути і втягнутися. А клієнти за цей час покажуть перші результати і зможуть теж вас рекламувати своїм знайомим.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *