Як займалися спортом у Стародавній Греції — античні “спортзали” та програма тренувань

Греки приділяли багато уваги зовнішньому вигляду. В еллінській культурі красиве і спортивне тіло було настільки ж важливою складовою розвиненої людини, як і її розумові здібності. Тому будь-який виховний процес включав у себе обов'язкові тренування. Як же проходили заняття в Стародавній Греції?

Палестри і гімнасії

Атлети тренувалися в спеціальних установах, які називалися палестрами і гімнасіями. У палестрах проходили не лише тренування, а й заняття з філософії, риторики та інших дисциплін. Це місце, де тренували і тіло, і розум. У гімнасіях же проходили тільки спортивні заняття, інформує Ukr.Media.

У таких "школах" були дворики просто неба, оточені колонами. У двориках розташовувалися або доріжки для бігу, або спеціальні ями для занять бойовими мистецтвами. Крім того, в будівлях знаходилися лазні, гарячі і холодні ванни, а також доріжки для бігу — на випадок поганої погоди. Будівлі прикрашали статуї Аполлона, бога світла і мистецтв, і Гермеса, бога швидкості — його особливо шанували п'ятиборці і бігуни.

Програма тренувань

Греки використовували метод прогресуючого навантаження: коли після кожного підходу збільшується інтенсивність і кількість повторень.

Вважається, що саме греки винайшли гантелі. Причому збереглися не лише легкі "хальтерес" на 1,5-2 кг — вони представляли собою два з'єднаних ядра. У музеї Олімпії виставляється бруківка вагою 143 кг з написом: "Бібон, син Фола, підняв мене над головою однією рукою". Інший збережений інвентар — камінь вагою 480 кг.

В якості ваги греки використовували і домашню худобу. Мілон Кротонський, історичний прототип античного героя Геракла і багаторазовий переможець Олімпійських ігор, у якості тренування носив на своїх плечах теляти. Кожен день атлет піднімав тварину, вона росла, і разом з нею росла витривалість і сила грека.

Деякі античні тренування сьогодні здадуться досить екзотичними. Наприклад, атлети бігали наввипередки з кіньми або тікали від левів, тягнули вози. А опісля існувала ціла система відновлення. Спортсмени приймали гарячі і холодні ванни, розслаблялися в лазні. Кілька разів на тиждень вони обливалися оливковою олією, щоб загоїти рани і поліпшити стан шкіри. Також частиною відновлювальних процедур було вино, проте його греки розбавляли водою — вважалося, що чистий напій п'ють тільки варвари.

Багато м'яса і хліба

Атлети їли дуже багато м'яса, особливо напередодні змагань. Попри те, що цей продукт був дуже дорогим і, зазвичай, використовувався під час жертвоприношень, для спортсменів його не шкодували.

Крім м'яса, греки їли хліб, інжир, фініки, виноград, горіхи. Молоко вони не вживали — це був продукт для селян. Зате майже з кожним прийомом їжі атлети пили вино і воду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *